Vritet i dyshuari për sulmet me bomba në Austin të Teksasit - Bota Sot
Vritet i dyshuari për sulmet me bomba në Austin të Teksasit

Amerika

E hënë, 22 tetor 2018

Vritet i dyshuari për sulmet me bomba në Austin të Teksasit

Më: 21 mars 2018 Në ora: 11:23
Austin, Teksas

I dyshuari për një seri sulmesh vdekjeprurëse me bomba në dhe përreth Austinit, kryeqytetit të shtetit amerikan të Teksasit, është vrarë pas një operacioni të madh të policisë, raportojnë mediat amerikane.

I dyshuari duket se është vrarë pasi ka aktivizuar një pajisje pranë një autostrade ndërshtetërore në lagjen Raund Rok në Austin, raportoi Televizioni CBS.

Sipas njoftimeve, agjentët e FBI-së janë duke hetuar vendin e ngjarjes.

Katër bomba kanë shpërthyer në Austin qysh më 2 mars, duke vrarë dy njerëz dhe plagosur katër të tjerë.

Bomba e pestë ka shpërthyer në një qendër të shpërndarjes FedEx pranë San Antonios, të martën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test