Akuzohen 11 persona për qëllime terroriste në Brazil - Bota Sot
Akuzohen 11 persona për qëllime terroriste në Brazil

Amerika

E diel, 21 tetor 2018

Akuzohen 11 persona për qëllime terroriste në Brazil

Më: 17 maj 2018 Në ora: 17:32
Foto ilustrim

Prokuroria braziliane ngriti padi kundër 11 personave që kanë planifikuar të formojnë qelinë e Shtetit Islamik në Brazil dhe të rekrutojnë xhihadistët për shkuarje në Siria, njoftoi sot prokuroria federale.

Dy brazilianë janë në burg nën masa të larta të sigurisë, ndërsa pesë të tjerë janë liruar deri në fillimin e gjykimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test