Cigarja elektronike mbyt një person në Florida - Bota Sot
Cigarja elektronike mbyt një person në Florida

Amerika

E enjte, 18 tetor 2018

Cigarja elektronike mbyt një person në Florida

Më: 17 maj 2018 Në ora: 18:05
Foto ilustrim

Një person në Florida ka humbur jetën si pasojë e shpërthimit të cigare elektronike dhe ky është rasti i parë i tillë i regjistruar në SHBA.

Obduksioni ka treguar se me rastin e shpërthimit, pjesë të cigares kanë prekur kafkën e viktimës për shkak të të cilës ai ka mbetur i vdekur në vend, si dhe 80 për qind e trupit të tij është djegur, transmeton BBC.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test