Trump refuzon telefonin e mbrojtur - Bota Sot
Trump refuzon telefonin e mbrojtur

Amerika

E martë, 23 tetor 2018

Trump refuzon telefonin e mbrojtur

Më: 22 maj 2018 Në ora: 12:38
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, përdor telefona mobil në pronësi të Shtëpisë së Bardhë, të cilët nuk janë të pajisur me mbrojtje moderne, që paraqet ndryshim të praktikës së paraardhësve të tij dhe e ekspozon ndaj rreziqeve të hakerëve dhe përgjimeve, shkruan politico duke iu referuar dy zyrtarëve të lartë të paemëruar amerikanë të administratës Trump.

Shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë, edhe pse bashkëpunëtorët e kanë bindur që një herë në muaj duhet të ndryshojë telefonin që e përdorë për Twitter, ai ka refuzuar duke iu thënë se “kjo është tepër e pakëndshme”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test