Presidenti i Filipineve kritikohet pasi puthi një grua gjatë fjalimit - Bota Sot
Presidenti i Filipineve kritikohet pasi puthi një grua gjatë fjalimit

Amerika

E martë, 20 nëntor 2018

Presidenti i Filipineve kritikohet pasi puthi një grua gjatë fjalimit

Më: 4 qershor 2018 Në ora: 11:35
Rodrigo Duterte

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, është kritikuar pasi ka puthur në buzë një grua teksa po mbante një fjalim.

Duterte po mbante një fjalim në Korenë e Jugut, kur e thirri gruan në skenë dhe e bindi që ta puthte.

Ky veprim u përshkrua si “ilustrimi i neveritshëm i një presidenti të keq” nga grupi i të drejtave të Filipinës “Gabriela”.

Nuk është hera e parë që Duterte është akuzuar për sjellje të papërshtatshme ndaj grave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test