Gjykata: Mbishkrimi i dollarit nuk shkel kushtetutën - Bota Sot
Gjykata: Mbishkrimi i dollarit nuk shkel kushtetutën

Amerika

E hënë, 15 tetor 2018

Gjykata: Mbishkrimi i dollarit nuk shkel kushtetutën

Më: 4 qershor 2018 Në ora: 19:20
Dollar

Gjykata e SHBA-së vendosi sot që mbishkrimi "Ne besojmë në Perëndi" nuk vlen për besimet fetare dhe për këtë arsye nuk shkel Kushtetutën e SHBA-së.

Gjykata e Apelit e Qarkut në Çikago lëshoi vendimin në procedurat e nisura të enjten nga inicimi i satanistit të vetëshpallur, Kenneth Maile.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test