Shtëpia e Bardhë: Përgatitjet për samitin Trump-Kim, po ecin mirë - Bota Sot
Shtëpia e Bardhë: Përgatitjet për samitin Trump-Kim, po ecin mirë

Amerika

E martë, 16 tetor 2018

Shtëpia e Bardhë: Përgatitjet për samitin Trump-Kim, po ecin mirë

Më: 4 qershor 2018 Në ora: 22:28
Donald Trump dhe Kim Jong-un

Përgatitjet për samitin historik të presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, po ecin mirë, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë.

Siç njoftohet, takimi i dy udhëheqësve është planifikuar të mbahet në ora 09:00, sipas kohës lokale, më 12 qershor në Singapor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test