Donacion i SHBA për të ndihmuar viktimat e trafikimit - Bota Sot
Donacion i SHBA për të ndihmuar viktimat e trafikimit

Amerika

E mërkurë, 17 tetor 2018

Donacion i SHBA për të ndihmuar viktimat e trafikimit

Më: 6 qershor 2018 Në ora: 12:56
Ilustrim

Ambasada e SHBA në Beograd njoftoi sot se Amerika ka dhuruar 750,000 dollarë amerikanë për të ndihmuar viktimat e trafikimit.

Donacioni u njoftua nga Departamenti i Shtetit dhe do të përfitojë nga Komiteti Ndërkombëtar i Shpëtimit dhe Shoqata e Qytetarëve për Luftën kundër Trafikimit të Qenieve Njerëzore dhe të gjitha format e dhunës me bazë gjinore  për një projekt që do të zgjasë 30 muaj, dhe që synon luftimin e skllavërisë moderne dhe rrjeteve të trafikantëve dhe ndihmën ndaj personave në nevojë individët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test