I riu dërgon një eksploziv në shkollë, i motivuar nga ISIS - Bota Sot
I riu dërgon një eksploziv në shkollë, i motivuar nga ISIS

Amerika

E martë, 20 nëntor 2018

I riu dërgon një eksploziv në shkollë, i motivuar nga ISIS

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 20:34
I riu këtë veprim e kishte bërë i frymëzuar nga i ashtuquajturi Shteti Islam dhe për gjithë këtë, ai ka rrëfyer në polici.

Një adoleshent në shtetin amerikan Utah, u përpoq të aktivizonte një pajisje eksplozive të improvizuar që kishte sjellë në shkollë.

Siç njoftuan sot autoritet amerikane, i riu këtë veprim e kishte bërë i frymëzuar nga i ashtuquajturi Shteti Islam dhe për gjithë këtë, ai ka rrëfyer në polici.

Mediat lokale raportojnë se prokurorët treguan një video të hënën, ku 16 vjeçari kishte dhënë një deklaratë në polici, ndërsa eksplozivi i cili ishte kishte filluar ndezjen, pro nuk kishte eksploduar, është gjetur në një shkollë në mars.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test