Kanadaja kërkon të drejtojë misionin e ri të trajnimit të NATO-s në Irak - Bota Sot
Kanadaja kërkon të drejtojë misionin e ri të trajnimit të NATO-s në Irak

Amerika

E martë, 20 nëntor 2018

Kanadaja kërkon të drejtojë misionin e ri të trajnimit të NATO-s në Irak

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 12:58
Justin Trudeau

Kanadaja ka ofruar të udhëheqë një mision të ri trajnim të NATO-s në Irak në vitin e parë dhe është gati të dërgojë 250 ushtarë dhe helikopterë, tha sot kryeministri kanadez Justin Trudeau.

Ai tha se ishte e rëndësishme për të ndihmuar në ndërtimin e një Iraku të rrënuar nga konflikti dhe për të forcuar rezistencën e vendit ndaj Shtetit Islam.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test