Ekuador: Përplaset autobusi, vdesin 23 persona - Bota Sot
Ekuador: Përplaset autobusi, vdesin 23 persona

Amerika

E shtunë, 17 nëntor 2018

Ekuador: Përplaset autobusi, vdesin 23 persona

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 12:40
Ekuador

Një aksident tragjik me autobus i ka marrë jetën 23 personave. Autoritetet e Ekuadorit thanë të premten (17 Gusht) se autobusin kolumbian që u rrëzua pranë Quito, gjetën vdekjen e menjëhershme 23 persona, si dhe u sekuestrua më shumë se gjysmë ton marijuanë e cila ishte fshehur në dyshemenë e autobusit.

Mjeti u përplas me një makinë tjetër. Kolumbia tha se 19 nga 23 viktimat ishin qytetarët e saj. Autoritetet vendase kanë nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e aksidentit, por edhe lidhur me drogën që ishte fshehur në autobus.

 Kjo nuk është hera e parë që ndodhin aksidente me autobusë të cilat përveç transportimit të njerëzve, bëjnë edhe transport droge.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test