Joe Biden kujton McCain: I drejtë, i ndershëm, me dinjitet e respekt

Amerika

Joe Biden kujton McCain: I drejtë, i ndershëm, me dinjitet e respekt

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 19:15
Joe Biden

Joe Biden, ish zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuar të Amerikës, ka kujtuar senatorin John McCain sot gjatë ceremonisë përkujtimore për të. Ai e ka quajtur McCAin të drejtë, të ndershëm dhe me dinjitet.

"Kushdo që e ka njohur e ka ditur, gjithmonë ka pasur vlera bazike. John ka qenë i drejtë, i ndershëm, i sinqertë, me dinjitet e respekt. Dhënia e urrejtjes nuk ka port të sigurt, duke mos lënë askënd prapa. Dhe duke kuptuar se si amerikanët, janë pjesë e diçkaje shumë më të madhe se vetja”, ka kujtuar Biden ish senatorin McCain që vdiq nga një sëmundje e rëndë javën e kaluar.

Presidenti Donald Trump nuk ka marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore për të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat