Popullariteti i Trump bie në nivelin më të ulët - Bota Sot
Popullariteti i Trump bie në nivelin më të ulët

Amerika

Popullariteti i Trump bie në nivelin më të ulët

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 21:12
Donald Trump

Gati dy muaj larg zgjedhjeve të mesmandatit, Donald Trump ka rënë në nivelin më të ulët të pëlqimit gjatë presidencës së tij, me rreth 60% të personave që nuk janë dakord me performancën e tij si president.

Vetëm 36% e personave të pyetur mbështetin manjatin, sipas një sondazhi të zhvilluar nga ABC dhe “Washington Post” dhe të publikuar sot.

Megjithatë ky sondazh është realizuar mes datave 26 dhe 29 gushtit, një javë pas dënimit të Paul Manafort, ish-shefi i fushatës elektroale të Trump-it dhe të Michael Cohen, ish-avokati i tij personal.

Në fund, 49% e të anketuarve mendojnë se Kongresi duhet të fillojë procedurën e shkarkimit të Trump, ndërsa 46% janë kundër. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat