Nis uragani “Florence”, në Amerikë - Bota Sot
Nis uragani “Florence”, në Amerikë

Amerika

Nis uragani “Florence”, në Amerikë

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 08:37
Më shumë se 100 000 shtëpi tashmë janë pa energji, ndërsa kushtet e motit vazhdojnë të përkeqësohen.

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi prej 150 km/h.

Më shumë se 100 000 shtëpi tashmë janë pa energji, ndërsa kushtet e motit vazhdojnë të përkeqësohen.

Më shumë se një milion njerëz përgjatë brigjeve të Karolinës së Veriut, Karolinës së Jugut dhe Virxhinias janë urdhëruar që të evakuohen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...