A e rrezikon Trumpin amendamenti 25? - Bota Sot
A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?

Amerika

E hënë, 12 nëntor 2018

A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 13:09
Donald Trump

Një president i Shteteve të Bashkuara mund të shkarkohet nga detyra me votëbesim apo edhe përmes një rruge më të komplikuar: duke u thirrur në amendamentin e 25-të të Kushtetutës. Çka është ky amendament, kush po e përmend dhe kë e rrezikon?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test