Tre të vdekur nga përmbytjet në Meksikë - Bota Sot
Tre të vdekur nga përmbytjet në Meksikë

Amerika

Tre të vdekur nga përmbytjet në Meksikë

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 20:29
Meksikë

Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe tre janë shpallur të zhdukur si pasojë e përmbytjeve që goditën pjesën veriperëndimore të Meksikës.

Autoritetet në Sinaloa sot shpallën gjendjen e jashtëzakonshme në 11 komuna, si pasojë e gjendjes së rëndë nga vërshimet.

Mediat lokale raportojnë se rrugët janë përmbytur, ndërsa gjendje është e vështirësuar për banorët e këtyre zonave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...