Trump paralajmëron Kinën, mund ta godasë më fuqishëm ekonominë e saj - Bota Sot
Trump paralajmëron Kinën, mund ta godasë më fuqishëm ekonominë e saj

Amerika

E premte, 19 tetor 2018

Trump paralajmëron Kinën, mund ta godasë më fuqishëm ekonominë e saj

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 21:04
Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi sot se mund të bëjë shumë më shumë për të goditur ekonominë e Kinës.

“Ekonomia e tyre ka rënë ndjeshëm dhe unë mund të bëjë shumë më shumë nëse dua”, tha Trump për një intervistë në “Fox News”.

“Nuk dua ta bëjë këtë, por ata duhet të ulen në tavolinë”, vazhdoi ai.

Trump akuzon Pekinin se është angazhuar në praktika të padrejta tregtia, përfshirë transferim të teknologjisë me forcë dhe vjedhje të pronës intelektuale.

Ai ka vendosur tarifa doganore me vlerë rreth 250 milionë dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test