“Uragani Michael, nëna e të gjitha ‘bombave'” - Bota Sot
“Uragani Michael, nëna e të gjitha ‘bombave'”

Amerika

E hënë, 22 tetor 2018

“Uragani Michael, nëna e të gjitha ‘bombave'”

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 09:19
Mexico Beach

Uragani Michael ka shkatërruar qytetin Mexico Beach në veriperëndim të Floridas në SHBA, thanë zyrtarët, ndërsa kryebashkiaku e ka cilësuar Tom Bailey.

Stuhia ka zbarkuar atje të mërkurën, me erëra deri në 250 kilometra në orë. “Nëna e të gjitha bombave nuk bën më shumë dëm se kjo”, tha kryetari i qytetit Mexico Beach.

Mbi 1.4 milionë shtëpi kanë qenë pa energji elektrike në Florida, Alabama Xhorxhia dhe Virxhinia, mëngjesin e së premtes.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test