Uragani Majkëll: Numri i viktimave mund të rritet pas kërkim-shpëtimit - Bota Sot
Uragani Majkëll: Numri i viktimave mund të rritet pas kërkim-shpëtimit

Amerika

E diel, 21 tetor 2018

Uragani Majkëll: Numri i viktimave mund të rritet pas kërkim-shpëtimit

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 16:21
SHBA

Së paku 17 persona janë konfirmuar të vdekur pas stuhisë së madhe Majkëll, që kaloi në Virgjinia. Ekipet shpëtuese kanë ende për të kërkuar në zonat më të prekura si Florida dhe plazhi Meksiko.

Stuhia më e madhe në historinë e SHBA-së, përfshiu të mërkurën këtë zonë me shpejtësi prej 250 kilometra në orë.

Së paku tetë persona janë konfirmuar të vdekur në Floridë, 5 në Virgjinia dhe tre në Karolinën jugore.

Autoritetet theksojnë se numri i viktimave mund të rritet për shkak të motit të ligë në disa zona. Banorët në Meksiko janë urdhëruar të evakuohen, por dyshohet se qindra nga ta nuk janë larguar nga vendi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test