Kërkohet një fitues për Jackpot 868 milionë dollarë - Bota Sot
Kërkohet një fitues për Jackpot 868 milionë dollarë

Amerika

Kërkohet një fitues për Jackpot 868 milionë dollarë

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 13:42
Ilustrim

Në SHBA Jackpot ka arritur në vlerën rekord prej 868 milionë dollarë, për shkak se dje nuk u regjistrua asnjë fitues.

Ky është çmimi i dytë më i lartë në historinë e lotarisë amerikane.

Asnjë lojtar që ka blerë biletën prej 2 dollarësh nuk ka arritur të gjejë numrat fitues të Jackpotit: 3, 45, 61, 69, dhe Mega Ball 9.

Shorti tjetër do të jetë të premten. Sipas disa llogaritjeve, shanset për të fituar janë një në 302.5 milionë. Çmimi më i madh, absolute në vlerën e 16 miliardë dollarëve u fitua në janarin e 2016

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...