Zjarri përfshinë Kaliforninë, ka të vdekur - Bota Sot
Zjarri përfshinë Kaliforninë, ka të vdekur

Amerika

Zjarri përfshinë Kaliforninë, ka të vdekur

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 22:44
Zjarri përfshinë Kaliforninë, ka të vdekur

Nga Zyra e Shërbimeve të Emergjencave në Kaliforni kanë njoftuar se disa persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë lënduar pas zjarrit shkatërrues të përhapur.

Mark Ghilarducci nga zyra e Shërbimeve Emergjente në Kaliforni gjatë një konference të transmetuar direkt në Facebook është shprehur se shkalla e shkatërrimit është e pabesueshme.

Po ashtu ai ka njoftuar se mbi 150,000 njerëz janë evakuar nga zona e përfshirë nga zjarri.

‘Luftën’ me zjarrin e kanë bërë më të vështirë erërat e forta të cilat po e përhapin zjarrin me shpejtësi.

Përveç veriut, tani edhe jugu është përfshirë nga zjarret shkatërruese që po shkakojnë edhe viktima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test