Pompeo: Uashingtoni nuk dëshiron një Luftë të Ftohtë me Kinën - Bota Sot
Pompeo: Uashingtoni nuk dëshiron një Luftë të Ftohtë me Kinën

Amerika

E premte, 16 nëntor 2018

Pompeo: Uashingtoni nuk dëshiron një Luftë të Ftohtë me Kinën

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 23:53
Mike Pompeo

Shefi i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo u shprehu sot zyrtarëve të lartë kinezë shqetësimin e tij kundrejt militarizimit të Detit të Kinës Jugore.

”SHBA-ja dëshiron një bashkëpunim më të ngushtë me Pekinin dhe nuk duan një luftë të ftohtë, por ende kanë dallime të konsiderueshme për disa çështje me Kinën’’, pohoi ai gjatë një konference shtypi me Pekin në prani të homologut të tij, Yang Jiechi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test