Vdesin 11 persona nga zjarret në Kaliforni - Bota Sot
Vdesin 11 persona nga zjarret në Kaliforni

Amerika

E hënë, 19 nëntor 2018

Vdesin 11 persona nga zjarret në Kaliforni

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 22:02
Vdesin 11 persona nga zjarret në Kaliforni

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë lënduar nga zjarret që kanë kapluar Kaliforninë veriore të Shteteve të Bashkuara.

Zjarrfikësit kanë bërë të ditur se 6.700 shtëpi dhe biznese janë shkatërruar nga zjarri, ngjarje kjo e cila cilësohet si një ndër më shkatërrueset në historinë e SHBA-ve.

Shefi departamentit të Policisë në Los Anxhelos, John Benedict, gjatë një konference për shtyp kë raportuar se numri i viktimave është rritur nga nëntë në 11, shkruan Euronews.

“Mjerisht më duhet të raportoj se kemi edhe dy viktima që kanë humbur jetën në zonën e zjarrit”, ka thënë Benedict.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test