Demokratët akuzojnë Trump se nuk po tregon të vërtetën rreth njohurive të CIA-s - Bota Sot
Demokratët akuzojnë Trump se nuk po tregon të vërtetën rreth njohurive të CIA-s

Amerika

Demokratët akuzojnë Trump se nuk po tregon të vërtetën rreth njohurive të CIA-s

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 22:09
Adam Schiff

Shefi i demokratëve në Komitetin e Inteligjencës së Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të SHBA-së, Adam Schiff, mendon se presidenti Donald Tramp nuk është i sinqertë kur thotë se nuk ka prova të mjaftueshme në raportin e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) për fajësimin e princit saudit Muhammed bin Salman për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi.

Trump tha të enjten se raporti i CIA-s nuk është afër përfundimit, kujton AP.

Schiff, i cili së shpejti do të marrë përsipër pozitën e kryetarit në Komisionin e Inteligjencës, tha se do të inspektojë lidhjet financiare të Trump me Arabinë Saudite dhe nëse "interesi personal" i tij e formëson politikën amerikane ndaj atij vendi.

Sipas fjalëve të Schiff, Trump "u dërgon despotëve një mesazh se ai do t’ua ruajë shpinën” nëse ata bëjnë biznes me të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test