“Këtë foto të George H.W Bush nuk do ta harroj kurrë” - Bota Sot
“Këtë foto të George H.W Bush nuk do ta harroj kurrë”

Amerika

“Këtë foto të George H.W Bush nuk do ta harroj kurrë”

Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 00:32
Familja Bush

Kryetari i Dhomës, Paul Ryan, duke përshkruar se sa George H.W. Bush ishte “personifikim i mirësisë”, foli për një fotografi që ai do ta kujtoj gjithmonë.

Kjo foto tregon Bush-in e vjetër duke mbajtur dorën e Presidentit George W. Bush, djalit të tij, në shërbim të Ditës Kombëtare të Lutjes dhe Përkujtimit të Amerikës në 14 Shtator 2001, vetëm disa ditë pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit.

“Këtë nuk do ta harroj kurrë”, tha Ryan, duke e përshkruar atë si një imazh që zbulonte “një baba të dashur që po mbante dorën e djalit të tij”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test