Z. Eliot Engel takon shqiptarët në Nju Jork! - Bota Sot
Z. Eliot Engel takon shqiptarët në Nju Jork!

Amerika

Z. Eliot Engel takon shqiptarët në Nju Jork!

Më: 6 janar 2019 Në ora: 12:27
Z. Eliot Engel takon shqiptarët në Nju Jork!

Miku i shqiptarëve takimin e parë që kishte pasi mori postin e kryesuesit për politikë të jashtme në Kongresin Amerikan e kishte me Shqiptarët e Amerikës ku janë tubuar në Nju Jork! Përball z. Eliot Engel është miku i tij i ngushtë Ilaz Kadriu, nënkryetar i LDSHM-së dhe Xhevat Prespa kryetar i LDSHM-së si dhe shumë aktivistë tjerë të shoqatave shqiptare që veprojnë në Amerikë!

Shërbimi për informim i LDSHM-së SHBA/Evropë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...