Eli Fara dhe (pa)dashuria për Shqipërinë...? - Bota Sot
Eli Fara dhe (pa)dashuria për Shqipërinë...?

Amerika

Eli Fara dhe (pa)dashuria për Shqipërinë...?

Nga: Skender Karaqica Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 06:23
Skender Karaqica

Në TV Vizion Plus(Al Pazar)me medoratorin Agron Llakaj,ku mori pjesë këngëtarja Eli Fara,ndër të tjera,u fol për rrugëtimin e këngës së bukur shqipe dhe (Seneradat Korçare).

Pas shumë pyetjeve të A.Llakajt ...dhe pyetja se,a ju pëlqen Shqipëria,me fjalë tjera, a e doni këtë vend të bukur shqiptar,Eli...Fara...e tha me buzën në gazë:

JO!Nuk me pëlqen Shqipëria...(!).

E tmerrshme për ne dhe për ty Shqipëria ime,kur e kur një artiste e njohur pa fije sikleti e tha fjalën e kohës së Taptanëve ...dhe Zogollive....dhe....që e ,,mësonin,,popullin që mos ta duan Shqipërinë më të bukurin vend në botë...!|

Eli Fara,kësaj radhe,keni ngelur para këngës së bukur shqiptare...!Po,kush është ai ,,njeri shqiptar,,(sic!)që nuk e do SHQIPËRINË...?!

Eli Fara,po ua përkujtojmë nga Amerika se,Shqipëria ime dhe Shqipëria jote është më e bukura në botë...!

Eli...Fara...mos gaboni,mos bëni gafe që mosha dhe arti i këngës së bukur shqiptare nuk e duron kurrë as sot e as nesër,më besoni...!

Ani pra,Eli...më keni prishur ditën sot...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...