Serbia fsheh krimin përmes Kosovës! - Bota Sot
Serbia fsheh krimin përmes Kosovës!

Amerika

Serbia fsheh krimin përmes Kosovës!

Nga: Skënder Karaçica Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 07:13
Skënder Karaçica

Qysh nëpër vite, Serbia fashiste problemet e veta dhe ngritjen e pushteteve e ka nisur përmes Kosovës.

Tash e dhjetë javë,Serbia është ngritur në këmbë dhe po kërkohet dorëheqja e Aleksandër Vuçiq dhe të regjimit të tij të dështuar për popullin serb, kështu thuhet në Beograd dhe në qytetet e Serbisë.

Protestat e popullit nuk kanë të ndalur, ndërsa A.Vuçiq në orën e turpit para botës dhe BE-së thekson se ,,shqiptarët dëshirojnë rrëzimin tim ,,(sic!), propagandë kjo e njohur antishqiptare, që, saherë është ndezur politika në Serbi, ata e kanë mashtruar popullin e vet se kjo ,,na vjen nga shqiptarët dhe nga Kosova,, (sic!).

Sa turp! Sa denigruese! Sa antinjerëzore! Sa antidemokfratike! Po kush i beson gënjeshtrës serbe dhe Beogradit, kur e kur popujt liridashës të Evropës dhe të miqësisë së përjetshme të Amerikës me popullin shqiptar në Ballkan, nuk do të binden kurrën e kurrës me trashëgimtarin e skenarëve të gjenocidit ndaj popujve jo serbë, të gënjeshtarit para Evropës, të A.Vuçiq që po mundohet të shpëtojë lëkurën e tij para popullit serb dhe para Serbisë fashiste...!

A.Vuçiq larg duart nga shqiptarët dhe nga Kosova!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...