Visar Tasimi, biznesmeni i suksesshëm shqiptar në Connecticut - ndër më të mirët nën moshën 40 vjeç në Amerikë - Bota Sot
Visar Tasimi, biznesmeni i suksesshëm shqiptar në Connecticut - ndër më të mirët nën moshën 40 vjeç në Amerikë

Amerika

Visar Tasimi, biznesmeni i suksesshëm shqiptar në Connecticut - ndër më të mirët nën moshën 40 vjeç në Amerikë

Nga: Beqir SINA - New York City Më: 15 korrik 2019 Në ora: 14:28
Visar Tasimi

Gazeta e njohur e biznesit në shtetin federal Connecticut “Hartford Business” në edicionin e saj të 23 - të, të saj ka zgjedhur 40 biznesmenët më të suksesshëm të që kanë moshën nën 40-vjeçare e në mesin e të cilëve është edhe një ri shqiptar, me banim në Waterbury Connecticut , prej kur familja e tij emigroi nga Prespa në Amerikë. 

Bëhet fjalë për veprimtarin e njohur të komunitetit shqiptar në këtë zonë, dhe biznesmenin e suksesshëm në Konektiket - Conneccticut - SHBA, Visar Tasimi, që është një ndër biznesmenët më të mirët për ata nën moshën 40 vjeç në Amerikë.

Visari, është Anëtari i Këshillit Koordinativ të komunitetit shqiptar dhe anëtar i Këshillitt Shqiptar Amerikan, i nderuar në Samitin e dytë të Diasporës në Tiranë mes atyre që morën titullin "Ambasdor i Kombit" dhe tani në fushën e biznesit është zgjedhur mes dhjetëra profesionistëve të rinj në fushën e teknologjisë, sigurimeve, drejtësisë etj.

" 40 Nën dyzet - 40 Under Forty! "

HBJ's 2019, kështu javën e kaluar bëri së bashku 40 Biznesesman që janë përzgjedhur si më të sukseshëmit, dhe, ata janë nën dyzet vjeç - për të bërë një foto të përbashkët të mërkurën pasdite në qendër të qytetit Hartford në Stadiumin « Dunkin' Donuts Park »,të rinjtë, të cilët gazeta e Hartford Business, i ka kurorëzuar në 23 vjetorin e saj me çmimin " 40 Nën dyzet - 40 Under Forty! ".

Përzgjedhja e gazetës së biznesit, "Hartford Business", me këtë kurorzim ashtu si dhe 23 vjet me radhë, thotë se po tregon një kulturë të larmishme të biznesmenve profesionistë të cilët janë të rinj janë nën 40 dhe janë e ardhshëmrja në fushën e biznesit, biznesmen të aftë dhe të sukseshëm që të udhëheqin biznese të fuqishme të tyre, apo të tjerëve, në fushat përkatëse dhe në sektorët jofitimprurëse, në biznese të teknologjisë, sigurimet, pasurit të paluajtshme, sektorët bankare dhe ligjore,,dhe ato të shumë fushave të tjera të biznesve në SHBA.

Image

"HBJ's 2019" , ka treguar edhe për kriteret e përzgjedhjes së fituesve, të cilën e bënë në përzgjedhjen e saj - me tre gjyqtarë të pavarur, dhe professional : përfshirë Ëilson Camelo (Komunikimi Camelo), Julie Daly Meehan (MetroHartford Alliance) dhe Tara Costanzo (Costanzo Clothing), të cilët përzgjodhën në grupin e 178 nominimeve " 40 Nën dyzet" , edhe 40 Biznesesman të rinjë të cilët do të I bashkohen 920 fituesve të kaluar.

Fituesit e 40 Biznesesman 2019 - "Hartford Business Journal’s 40 Under Forty! " do të nderohen me një ceremony tradicionale, të enjten më 26 shtator, nga ora 17:00 deri në orën 21:00 në stadiumin "Pratt & Ëhitney" të East Hartford në fushën Rentschler, dhe gjithashtu do të njihen në një botim të veçantë të gazetës Hartford Business Journal, më 5 gusht.

Image

Fituesit e " 40 Nën dyzet - 40 Under Forty! "2019 përfshijnë:

Kim Bishop (MetroHartford Alliance / Hartford Young Professionals & Sipërmarrësit, ose HYPE)

Daniel Bonelli (Comcast)

Jamie A. Brätt (Infosys)

Ashika Brinkley (Kolegji Goodwin)

Rebecca Bruce (Klinika Wheeler)

Gregory Calnen (ZAG Interactive)

Sabrina Cameron (Ädelbrook)

Adam Clemens (shekulli 21 i Clemens Group)

Orlena Cowan-Bailey (Shoqata e Burimeve të Njeriut / Burimeve Njerëzore të Qendrore CT)

Julianna Cruz (Harvard Pilgrim Health Care)

Rachel DeCavage (Cinder + Salt)

Gaurang Desai (Mikpritja e Lotus)

Janette Edwards (Hartford HealthCare)

Rebeka Humphrey (Conning)

Megan Jakubowski (Wethersfield Country Store)

Margaret Jakubovski (Robert Hensley & Associates LLC)

Benjamin Jensen (Robinson + Cole)

Magdalena Johndrow (Johndrow Menaxhimi i Pasurisë)

Michael Johnson (Sullivan & LeShane Inc.)

Amanda Jolly (Këshilli i Çështjeve Botërore i Konektikatit)

Shawna Kitzman (Programi i Fitzgerald & Halliday Inc./Jam)

Melissa Melonson (Agjencia e Lumit LLC)

Mark Moriarty (Teja e Parë e Konektikatit)

Shannon Mumley (Cigna)

Kimberly Napp (Whittlesey)

Kathryn O'Neil (Otis Ashensor Co)

Roshan Patel (Banka e Amerikës)

Tyler Polk (Këshilltarët për Investime Fiduciare)

Benjamin Reder (Agjencia Reder)

Ben Roberts (Ryan Marketing)

Amanda Roy (Këshilli i Arteve në Hartford)

Stephen Schirra (Rreth Botëve, Rreth Botës Inc)

Collin Seguin (udhëtarët)

Nicholas Sheridan (Lindberg & Ripple)

Edward Spinella (Murtha Cullina LLP)

Amanda Stanton (Stanton Equipment)

Oscar Suarez (Halloran Sage)

John Tanski (Axinn, Veltrop dhe Harkrider LLP)

Visar Tasimi (ConnectiCare)

Jonathan Winer (Këshilli i Arsimit i Kapitol Capitol

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat