Miçigan, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit

Amerika

Miçigan, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit

Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 22:40
Foto

Mbrëmë në Michigan komuniteti shqiptaro-amerikan u lut për ata që humbën jetën dhe ata që u dëmtuan nga tërmeti në Shqipëri.

Në një ceremoni të organizuar nga “Kisha Pajtore” me rastin e 107 vjetorit të pavarësisë, u mblodhën fonde për të prekurit nga tërmeti.

Në tubim u bë edhe inaugurimi i një salle të re të kishës si dhe u përurua qendra kulturore Nënë Tereza.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat