Komuniteti shqiptar në Dallas dhuron 150 mijë dollarë për të prekurit nga tërmeti

Amerika

Komuniteti shqiptar në Dallas dhuron 150 mijë dollarë për të prekurit nga tërmeti

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 16:20
Komuniteti shqiptar në Dallas (SHBA)

Komuniteti shqiptar në Dallas (SHBA) dhuron 150 mijë dollarë për Shqipërinë e prekur nga tërmeti.

Në një mbrëmje për mbledhjen e fondeve në qendrën kulturore shqiptare atje morën pjesë mbi një mijë persona.

Në Teksas jetojnë mbi 10 mijë shqiptarë, të cilët përbëjnë një ndër komunitetet më të organizuara në diasporë.

“Qendra Kulturore e Shqiptarëve atje është mjaft aktive dhe e mirorganizuar dhe ka edhe një shkollë shqipe, e cila numëron rreth 80 nxënës”, shprehet ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat