Deni Hoxha nis Iniciativën Shqiptare për Lidership në Universitetin Harvard me të ftuar special

Amerika

Deni Hoxha nis Iniciativën Shqiptare për Lidership në Universitetin Harvard me të ftuar special

Më: 13 dhjetor 2019 Në ora: 06:20
Deni Hoxha, Mario Dedivanovic, Emina Cunmulaj dhe Gezim Gashi

Që prej vitit 2020, në Universitetin Harvard do të tregohen histori shqiptare suksesi në media, biznes, shkencë dhe shërbim publik. Njoftimin e ka bëre studenti dhe themeluesi i shoqatës studentore në Harvard, Deni Hoxha. Nëpermjet një postimi ne Twitter, Deni Hoxha shkruan "Në dy muajt e fundit, jam përpjekur të filloj një iniciativë të re në Harvard. Quhet  Iniciativës Shqiptare për Lidership dhe do të sjellim shqiptarë të suksesshëm dhe interesantë në Universitetin e Harvardit."
Gjithashtu, Hoxha shton "Kur isha i vogël nuk kishte shumë shëmbuj famshëm shqiptare megjithatë kombi ynë ka aq shumë talent dhe unë jam i lumtur që filloj ta ndaj atë në Harvard! Ne do të organizojme seminare dhe bisedime të ndryshme për të ndarë me Harvard-in histori suksesi në biznes, media, shkenca dhe më shumë." 

Deni Hoxha ështe një student shqiptar në Universitetin Harvard. Ai themeloi Shoqatën e Studentëve Shqiptarë në Harvard në 2017 dhe vazhdon të ndërgjegjësoi komunitetin e Harvard-it për çështjet shqiptare. Deni gjithashtu është edhe drejtues i organizatës “Team Albanians” ku promovon vlerat dhe turizmin shqiptar jo vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por edhe në botë.

Tre të ftuarit e parë do të jenë Mario Dedivanovic, artisti i famshëm i kozmetikës i njohur për punën e tij me Kim Kardashian, më pas Emina Cunmulaj, modela dhe filantropja shqiptare dhe në fund sipërmarrësi Gezim Gashi. Biletat gjenden në faqen halis.eventbrite.com 

Mario Dedivanovic në Instagram shkruan: "Një ëndërr tjetër bëhet realitet! Kjo është një e madhe për mua. I ftuar të flas në UNIVERSITETIN HARVARD! @harvard - Unë nuk jam i denjë, por unë do të jem atje me siguri. Faleminderit për shoqatën e Studentëve të Harvardit dhe Shkollën e Biznesit Harvard @harvardhbs për këtë mundësi të jashtëzakonshme. Nuk mund të pres që të jem në atë skenë." 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat