Fatmir Mediu, Nazar Mehmeti,dhe Ismet Smajli, ne “Mëngjesin e 68-te, Kombetar të Lutjeve”, ne Washington

Amerika

Fatmir Mediu, Nazar Mehmeti,dhe Ismet Smajli, ne “Mëngjesin e 68-te, Kombetar të Lutjeve”, ne Washington

Nga: B.S Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 20:34
Foto nga takimi

Kryetari i Partisë Republikane, deputeti Fatmir Mediu, dhe Presidenti i Rrjetit të Unionit të Bizneseve Shqiptare në Botë, zoti Nazar Mehmeti, nji veprimtari i njohur i komunitetit nga Dallasi, se bashku me Sekretarin Përgjithshëm i këtij unioni, Ismet Smajli, mund te thuhet se janë të paktën këtë dekadë të fundit pjesëmarrësit më të rregullt te takimeve vjetore “Mëngjesit Kombetar të Lutjeve”, që zhvillohen në Washington DC, te Ejten e pare te muajit shkurt .

Në një set me fotografi nga kjo pjesëmarrje në Uashington, Presidenti i Rrjetit të Unionit të Bizneseve Shqiptare në Botë, zoti Nazar Mehmeti, veprimtari i njohur i komunitetit nga Dallasi, dhe Sekretari i Përgjithshëm i këtij unioni, Ismet Smajli, tregojnë se kan zhvilluar sot e Ejte 6 Shkurt 20220, takime ne sallen prestigjoze te Hotel Hilton ku u mbajt “Mëngjesii 68-te, Kombetar të Lutjeve”, me zyrtar të lart të administratës, përfshirë shefin e diplomacisë amerikane – Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo, anëtar të Senatit dhe Kongresit, si dhe takime të tjera të vecanta me përfaqësues të Shtëpisë së Bardhë dhe Departamentit Amerikan të Shtetit.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat