Shoqata “Malësia e Madhe” nga NY, ndihmon komunën e Tuzit me 25.000 $ - Bota Sot
Shoqata “Malësia e Madhe” nga NY, ndihmon komunën e Tuzit me 25.000 $

Amerika

Shoqata “Malësia e Madhe” nga NY, ndihmon komunën e Tuzit me 25.000 $

Nga: Beqir Sina Më: 28 mars 2020 Në ora: 11:15
Tuzi

Shoqata “Malësia e Madhe” nga New York-u, duke bashkëndierë me vëllezërit dhe motrat në komunën e Tuzit ka ndarë 25.000 dollarë amerikan për të ndihmuar në përballjen me nevojat e përditshme të banorëve.

Veprimi i tyre human është dëshmi e përkushtimit për të ndihmuar vendlindjen dhe të gjithë njerëzit në nevojë.

Komuna e Tuzit falënderon shoqatën “Malësia e Madhe” nga NY dhe u shpreh mirënjohjën më të thellë në emër të të gjithë qytetarëve, që edhe në këto momente të vështira na u gjenden pranë me mjetet e veta.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat