Nju Jork: Aleksandër Nilaj ndihmon njerëzit në nevojë në këtë kohë pandemie

Amerika

Nju Jork: Aleksandër Nilaj ndihmon njerëzit në nevojë në këtë kohë pandemie

Më: 20 prill 2020 Në ora: 01:44
Aleksandër Nilaj

Në Bronks të Nju Jorkut, një shqiptaro-amerikan nga Selca e Kelmendit përpiqet të ndihmojë njerëzit në nevojë në këtë kohë pandemie. Ai quhet Aleksandër Nilaj dhe është themelues i shoqatës shqiptaro-amerikane “Dora e Hapur”. Siç njofton kolegu ynë Ilir Ikonomi, zoti Nilaj i ndihmon të tjerët pa asnjë interes dhe pa ndonjë financim nga qyteti i Nju Jorkut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat