As në ëndërr nuk e kisha besuar!

Amerika

As në ëndërr nuk e kisha besuar!

Nga: Asoc. Prof. Dr. Nijazi Halili Më: 25 prill 2020 Në ora: 16:16
Asoc. Prof. Dr. Nijazi Halili

Me pas pa ënderr se Kosova, një ditë do të shkëputet nga shtetit hegjemonist serb, e do të bëhet shtet i pavarur, e demokratik e i njohur  nga shtetet më të fuqishme të botës, të them të drejtën kurr nuk e kisha besuar,  pika  do të më kishte ra në zemër,  por falë UÇK-së dhe të gjithë atyre që ranë në altarin e lirisë dhe aleatit tonë historik SHBA në krye me  NATO-n, sot jemi të lirë, e marrim frymë lirshëm!

UÇK kishte ideale dhe ishte e pastër si loti, edhe pse kishte shumë tendenca për ta njëllosur luftën e sajë , për liri  nuk ja dolën , sot kemi Ushtrinë e Kosovës, e cila e mbron dhe ruan integritetin e sovranitetin e vendit në gjithë territorin e Republikës së Kosovës.

Asoc. Prof. Dr. Nijazi Halili

Akademia Shqiptare-Amerikane e Shkencave dhe Arteve, SHBA!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat