Haxhi Dauti “Këshilli Shqiptaro-Amerikan”, ka dhuruar 100 pako ushqimore në këtë kohë pandemie, per komunen Skenderajt

Amerika

Haxhi Dauti “Këshilli Shqiptaro-Amerikan”, ka dhuruar 100 pako ushqimore në këtë kohë pandemie, per komunen Skenderajt

Nga: Beqir Sina Më: 25 prill 2020 Në ora: 19:57
Foto nga vendi i ngjarjes

SKENDERAJ : Haxhi Dauti nga Struga e Maqedonisë me banim në Amerikë, kryetar i shoqatës “Këshilli Shqiptaro-Amerikan”, ka dhuruar 100 pako ushqimore për familjet në nevojë, në këtë kohë pandemie, shkruan kryetari Komunes se Skenderajt Bekim Hamëz JashariL ne faqen zyrtare te Komunes, raporton Bota sot.

Ai thote se :"Në emër të komunës dhe qytetarëve të Skenderajt falënderoi donatorin për përkrahjen dhënë në këtë situatë emergjente.

Të gjitha ndihmat po shpërndahen tek secila familje, përmes Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Qendrës për Punë Sociale, me qëllim të mos krijimit të turmave"

Bashkë do t’ia dalim! Bekim Hamëz Jashari Komuna Skenderaj - Kosove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat