Në këtë tokë e në ketë dhe

Amerika

Në këtë tokë e në ketë dhe

Nga: Dr. Nijazi Halili Më: 27 prill 2020 Në ora: 09:37
Dr. Nijazi Halili

“Një politikan mendon për zgjedhje të ardhshme, kurse një burrë shteti mendon për brezin e ardhshëm”.

Nuk di a do të kemi personalitete të tilla të cilët  sinqerisht mendojnë për gjeneratat e ardhshme, e për një  mirëqenje më të mirë, apo nuk qajnë dotë kokën por vetëm mendojnë  për kapje të  pushtetit dhe rehatiimin të militantëve partiak.

Do lutëm dhe do ndihem shumë krenar që në ketë tokë e në ketë dhe e në  kohë e pa kohë që më së shumti i duhet kombit  të kemi  një trashëgimtar që të mendon për kombin dhe çështjen kombëtare siç ishte i ndjeri  presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova.  Të gjithë duhet të krenohemi për jetën dhe veprën e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat