Evi Kokalari uroi ditëlindjen e Presidentit Trump

Amerika

Evi Kokalari uroi ditëlindjen e Presidentit Trump

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 06:36
Arkiv

Donald Tramp lindi më 14 qershor 1946, është biznesmen dhe presidenti i 45-të i SHBA-së.

Në qershor të vitit 2015, ai vendosi të kandidojë si presidenti i ardhshëm i SHBA-ve. 

Më 8 nëntor 2016, ai u shpall si presidenti i 45-të i SHBA-ve duke mposhtur kandidaten demokrate Hillary Clinton. Mori postin më 20 janar 2017. Për nga mosha, Donald Trump është presidenti më i vjetër i ShBA-ve.

Evi Kokalari, një aktiviste e njohur republikane, në  komunitetin shqiptar, nëpërmjet statusit të saj privat në rrjetin social Facebook, ia urojë ditëlindjen Presidentit Trump, me një fotografi ku ajo shkruan : Happy Birthday to our awesome President!! #FourMoreYEARS /Beqir Sina/

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat