Firma shqiptare "Bajraktari Real Estate", bën një rinovim të madh ndërteses ikonike "Bell Plains" në White Plains

Amerika

Firma shqiptare "Bajraktari Real Estate", bën një rinovim të madh ndërteses ikonike "Bell Plains" në White Plains

Nga: Beqir SINA - New York City Më: 31 korrik 2020 Në ora: 00:44
"Bell Plains"

Tani që quhet Switch2 Ten, ish-stacioni historik  Bell Plains 'White Plains, do të shtojë edhe 160,000 sq.ft. hapësirë, per zyra në zemrën e prefektures se Westchester.

Ndërsa me shumë zyra ishin te mbyllur per me shume se gjashte muaj nga  pandemia e coronavirusit Covid -19 , por ishte "dora" e punes se kompanise shqiptare "Bajraktari Real Estate," me Flirim Bajraktarin dhe grupi i menaxhimit të pasurive te palujateshme te rivitalizojne  hapësirën më popullore ne kete prefekture zonen e Hudson Landing Landing në Ferry Dobbs, e cila thane zyrtaret e ketij kantoni se ka qenë e vështirë në kete punë duke rinovuar një nga vendet  më historike të qarkut dhe kthyer ate në një ndërtesë elegante dhe bashkohore, me zyra te reja, që akoma nderon historinë e saj., shkruan revista Westchester Magazine.

Kjo reviste e ketij kantoni, shkruan se ndertesa iconike u ndertuat ne “ 10 County Center Rd” fillimisht dhe ishte ne fillim si selia e Ndërmarrjes Telefonike të Nju Jorkut në vitin 1956. Me kalimin e viteve ajo ndryshoi duart pasi kompania e saj më vonë evoloi në Bell Atlantic, NYNEX, Bell Atlantic përsëri, dhe më në fund Verizon para se të kalonte “duart” dhe në mënyrë të përsëritura perdorime pa shumë qëllime deri në vitet 2000.

Image

Tani, ndertesa e quajtur “Switch2 Ten”, ndërtesa 160,000 sq.ft., drejtkëndëshe është restauruar plotësisht, duke shtuar komoditete moderne si izolim të shkallës së lartë dhe izolim të zërit (një domosdoshmëri në qytetin e White Plain ). Pronaret kryesor te ndërtesës tregojn historinë e pasurisë, me një hyrje të shkëlqyeshme, të kompletuar me dyshemetë prej betoni të lëmuar me "NYNEX" dhe një tabelë gjigande me kopje si kujtesë për rolin e saj kryesor në tejkalimin e komunikimeve amerikane gjatë pjesës më të mirë të shekullit të kaluar.

Per Westchester Magazine,  ndertesa e rinovuar Switch2 Ten aktualisht është në kërkim të një qiramarrësi per restorantin për katin e parë, me hapësirë shtesë të rezervuar për 10,000+ sq.ft., siç është edhe një salle palestër për udhëtarët.

"Opsioni i restorantit, është me të vërtetë interesant për mua sepse ne mendojmë se hapësira është e mahnitshme dhe ajo ofron 300-plus pika parkimi natën dhe diten, kur pjesa tjetër e White Plains “Lufton” per te gjetur nje parking", thotë menaxheri i firmes shqiptare "Bajraktari Real Estate", Florim Bajraktari.

Image

30 apartamente zyre me pllaka të klasit te pare,  jane ato te katit të tretë nga 30 dhe 1.800 sq ft, si dhe salla të zakonshme konferencash dhe kuzhina me kabinetet dhe dhoma për intimitet të shtuar. Cdo zyrë është e pajisur edhe me kontrolle të pavarura klimatike, që do të thotë se nuk ka rrjedhë të përbashkët ajri midis zyrave.

Për më shumë shikoni dhe fotot të pronës së re, foto nga pjeset të brendshme dhe të mrekullueshme te Switch2 Ten. Bizneset e interesuara mund të pyesin rreth qiradhënies në sajtin switch210.com/availability, shkruan Westchester Magazine, njofton Bota sot.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat