Kurti i refuzoi, shqiptaro-amerikanët e lusin edhe një herë të jetë me ta

Amerika

Kurti i refuzoi, shqiptaro-amerikanët e lusin edhe një herë të jetë me ta

Më: 26 gusht 2020 Në ora: 09:46
Albin Kurti

Veprimtari i njohur shqiptar që jeton në Amerikë, Uk Lushi, ka ftuar Albin Kurtin e Vetëvendosjes të jetë sot me shqiptaro-amerikanët në takimin virtual.

Kujtojmë se kryetari i VV-së, Albin Kurti para pak ditësh, ka njoftuar se ka refuzuar takimin virtual me shqiptaro-amerikanët, ndërkohë që Lushi i ka bërë thirrje të sot të jetë sërish me ta.

Ai ka thënë se shqiptarët dinë të bashkohen kur janë në pyetje interesat vitale.

Ky është postimi i plotë:

Shumë shqiptarë të Amerikës punuan shumë këto ditë dhe nesër mbahet Takimi Zoom mes grupit nismëtar riorganizativ të shqiptaro-amerikanëve dhe liderëve të Kosovës.

E ftoj publikisht edhe kryetarin e VV-së Albin Kurti të jetë me ne.

Shqiptarët dinë të bashkohen dhe bashkëbisedojnë kur interesat tona vitale janë në pyetje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat