Kosova dhe lidershipi i saj duhet të besojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Amerika

Kosova dhe lidershipi i saj duhet të besojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Nga: Beqir Sina Më: 5 shtator 2020 Në ora: 06:49
Shqiptari i Amerikës takohet me Shefin e Inteligjencës Amerikane

DALLAS TX : Aktivisti i çështjes kombëtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nga Dallasi Ismet Smajli, sekretar i përgjithshëm i Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare, ka pritur sot në Dallas në lokalin e tij Shefin e Inteligjencës Amerikane, John Ratcliffe me bashkëshorten e tij Michele Ratcliffe.

Smajli i cili është edhe sekretar general i Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare, ka ftuar për drekë Ratcliffe, vetëm disa orë mbasi në Shtëpinë e Bardhë nën kujdesin e Presidentit Trump, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington, një  marrëveshje e cila përbëhet prej 16 pikave.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi të tij në llogarinë e tij në facebook, momente të cilat i ka shoqëruar edhe me fotografin nga pritja private dhe mjaft miqësore.

”Sot në një pritje private në Dallas mbas kthimit nga Washington D.C, ku mora pjesë në takimet atje me Nazar Mehmetin Presidentin e  Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare, takim ky me mikun tim Shefin e Inteligjencës Amerikane, John Ratcliffe, dhe bashkëshorten e tij Mishele” shkruan ndër tjera Smajli, për takimin që pati me Ratcliffe.

“Pas nënshkrimit të marrëveshjes John erdhi për darkë, mezi prita ta takojë! tregon në statusin e tij në Facebook, veprimtari shqiptaro amerikan Ismet Smajli duke shtuar se : “Mora shumë urime prej tij, ndërkohë që unë pata rastin t’a falemnderojë atë, Presidentin Tramp dhe gjithë Administraten për angazhimin që po tregojnë për Kosovën!!, shkruan Sekretari i përgjithshēm i Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare, nga Dallasi zoti Ismet Smajli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat