Oda Ekonomike Amerikë-Izrael përshëndet njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Izraeli

Amerika

Oda Ekonomike Amerikë-Izrael përshëndet njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Izraeli

Nga: Skënder Karaçica Më: 16 shtator 2020 Në ora: 07:04
Foto ilustrim

Në shenjë përkrahjeje të njohjes së pavarësisë së Kosovës nga Izraeli, sot në adresë të SHSHA-së(Shoqata Shqiptaro-Amerikane) ka mbërri letra e Odës Ekonomike Amerikë-Izrael.

Sipas këtij asociacioni të rëndësishëm financiar dhe të biznesit me përmasat ndërkombëtare,në [frymën e këtij bashkëpunimi në mes të dy popujve shqiptar e hebrejë,në të ardhmen planifikojnë të investojnë në ekonominë e Kosovës dhe të Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat