Adoleshenti vret me thikë dy vajza shqiptare në Florida

Amerika

Adoleshenti vret me thikë dy vajza shqiptare në Florida

Më: 29 prill 2021 Në ora: 20:02
Adoleshenti vret me thikë dy vajza shqiptare në Florida

Një burrë 19 vjeç po përballet me dy akuza për vrasje të shkallës së parë në therjen me thikë të dy grave që i ndoqi në shtëpi dhe sulmoi, pretendon policia.

Departamenti i Policisë Largo tha se detektivët dyshojnë se Sage Gayle Curry ndoqi viktimat në shtëpinë e tyre në ose rreth bllokut 1000 të Tetë Avenue NW pasi i panë ata në publik.

Autoritetet gjetën Curryn kur një fqinj i tij thirri 911. Kur arriti policia, ata zbuluan dy gratë e vdekura shqiptare ishin në dysheme brenda ndërtesës, raporton latintimes.

Sipas policisë, Curry tha se hyri në shtëpi përmes një dritareje. Raporti i arrestimit tha se i theri dy gratë “me thikën e kuzhinës më të mprehtë që mund të gjente” – një thikë kasapi.

Ai në mënyrë të përsëritur goditi viktimën e parë në gjoks kur ajo flinte. Më në fund, Curry e goditi me thikë disa herë në fytyrë dhe qafë pasi gruaja e dytë u përpoq ta mbronte atë.

Curry iku nga ndërtesa, u plagos dhe kërkoi ndihmë nga një mik, i cili më pas thirri 911, thanë autoritetet, njofton fox13.

Viktimat, të cilët emigruan nga Shqipëria, kanë ngjallur interesin e policisë dhe të fqinjëve.

Djali i Dan McDonald, i cili njeh një nga viktimat, thotë se gratë dëshironin vetëm një jetë të qetë. Ai tha se nuk kishte dëgjuar kurrë që ato të shqetësonin askënd.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat