Libri i Mark R. Levin, "American Marxism (Marksizmi Amerikane)" do të botohet në Shqipëri

Amerika

Libri i Mark R. Levin, "American Marxism (Marksizmi Amerikane)" do të botohet në Shqipëri

Nga: Luan Bukolla Më: 18 shtator 2021 Në ora: 08:41
Libri

"Ai ishte shumë i lumtur për këtë, dhe unë shpresoj se kjo do të frymëzojë Shqiptarët në Shqipëri të heqin qafe Edi Ramën dhe Socialistët nga pushteti"

U gëzova shumë mbrëmë kur e dëgjova i Nderuarin, Mark R. Levin, i njohur si "The Great One", autori më i shitur i New York Times, kur tha në programin e tij në radio se libri i tij i ri, "American Marxism (Marksizmi Amerikane)" do të botohej në Shqipëri.

Ai ishte shumë i lumtur për këtë, dhe unë shpresoj se kjo do të frymëzojë Shqiptarët në Shqipëri të heqin qafe Edi Ramën dhe Socialistët nga pushteti.

Unë e kam marrë kopjen time të autografuar nga Mark Levin dhe mezi pres ta lexoj.

Kur u takova më Mark Levin dhe i thashë se unë jam Shqiptar, ai më tha se ai, si një Hebre-Amerikan, ishte shumë mirënjohës ndaj Kombit Shqiptar për shpëtimin e Hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore, ai tha se ai dhe Kombi Hebrenj janë përgjithmonë borxhli Kombit Shqiptar.

Gjithashtu, kur Izraeli e njohu Kosovën, Mark Levin e falënderoi Presidentin Trump, në programin e tij në radio, për ndihmen dhe punën në realizimin e kësaj njohje shumë e rëndësishme për Izraelin dhe Kombit Shqiptar, ai ishte gjithashtu mirënjohës që Kosova iu bashkua Amerikës në vendosjen e Ambasadës në Jeruzalem.

Mark Levin punoi në Administratën i Presidentit Reagan dhe është një mik shumë i ngushtë personal i Presidentit Trump, dhe një udhëheqës në lëvizjen Konservatore Republikane, një tmerr i vërtetë për Socialistët.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat