Profesori nga Kosova anëtarësohet në Akademinë e Shkencave në Nju Jork

Amerika

Profesori nga Kosova anëtarësohet në Akademinë e Shkencave në Nju Jork

Nga: Bota sot Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 00:26
Nijazi Halili

Profesori Nijazi Halili, ka dhënë një lajm të mirë për komunitetin shqiptar në Amerikë.

Ai ka thënë se është anëtarësuar në Akademinë e Shkencave në Nju Jork.

Lajmin e ka konfirmuar vet ai, përmes një reagimi në “Bota sot”.

“Një lajm i mirë për mua dhe gjithë komunitetin shqiptar! Sot zyrtarisht anëtar i ri i Akademisë së Shkencave të Nju Jork në SHBA. Një falënderim nga zemra për mbështetje nga Ambasadorja për promovim të punës në Akademi znj. Arbana Pasholli, e cila më dha mbështetje dhe më ndihmoj në procedurat e anëtarësimit tim në Akademi e Shkencave në Nju Jork, US.”, ka thënë Halili.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat