Albin Kurti, arriti në Dallas, pritët nga shqiptarët e Teksasit

Amerika

Albin Kurti, arriti në Dallas, pritët nga shqiptarët e Teksasit

Nga: Beqir SINA - Dallas Tx Më: 11 maj 2022 Në ora: 18:35
Albin Kurti

Komuniteti shqiptaro-amerikan e organizon sot një aktivitet me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti i cili ndodhet për një vizitë një javore në SHBA.

Ky është takimi i parë i tij tha Kryetari i Rrjetit të Bizneseve të Diasporës Shqiptare, z.Nazar Mehmeti i cili ka konfirmuar mbështetjen dhe gatishmërinë e tij të plotë për të marrë pjesë në tubimin me kryeministrin Kurti me bizneset shqiptare dhe amerikane në Teksas   takimin : “Pse të investohet në Kosovë?”, ku i pranishëm është edhe Kurti

Mikëpritës i këtij takimi simbas burimeve tona nga Teksasi është  Këshilli për Çështjet Botërore në Dallas “Fort Worth” në bashkëpunim me komunitetin shqiptaro-amerikan të cilët do të presin kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, i cili është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Aktiviteti  i quajtur “Pse të investohet në Kosovë?” do të zhvillohet në Westin Galleria, duke filluar nga ora 17:30.

Po ashtu simbas organizatorit të këtij aktiviteti thuhet se : «  Do të diskutohet fuqia e këtij shteti ballkanas dhe rritja ekonomike e përjetuar që nga pavarësia e tij në vitin 2008, së bashku me sigurinë energjetike, mundësitë e biznesit dhe partneritetet”.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat