Restoranti shqiptar "Tradita" në Nju Jork - Bota Sot
Restoranti shqiptar "Tradita" në Nju Jork

Amerika

Restoranti shqiptar "Tradita" në Nju Jork

Më: 24 shtator 2017 Në ora: 08:13
Restoranti shqiptar "Tradita" në Nju Jork

Pronari i një restoranti në Nju Jork ka vendosur të ruajë traditën shqiptare të gatimit. Ai quhet Ramiz Kukaj dhe ka një ëndërr që do të ishte e guximshme për çdo pronar restoranti.

Siç njofton nga Nju Jorku kolegu ynë Ilir Ikonomi, zoti Kukaj po përpiqet t’u ofrojë klientëve jo vetëm gatimin tradicional, por edhe një vështrim nga tradita dhe kultura shqiptare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat