Çerek shekulli më parë, me Bota sot me aparatin e parë fotografik digital - Bota Sot
Çerek shekulli më parë, me Bota sot me aparatin e parë fotografik digital

Amerika

E shtunë, 20 tetor 2018

Çerek shekulli më parë, me Bota sot me aparatin e parë fotografik digital

Nga: Beqir Sina Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 18:10
Beqir Sina

Fotografi New York, 1996, është koha kur për herë të parë isha me një aparat fotografik digital, i cili funksiononte me disketa, dhe me një disket mbante vetëm 6  deri më 7 fotografi, për ti kaluar më pas në kompjuterin tim Helvet, së bashku fotografitë dhe shkrimin.

Kjo ishte puna më e vështirë e fotoreporterit, që kam bërë, gjatë gjithë punës 27 vjet në gazetari, gjithmonë për të qen afër dhe kapur gjithçka, në çdo moment nga ajo veprimtaria gjigande e shqiptareve të Amerikës.....! për demokratizmin e Shqipërisë, lirinë dhe pavarësinë të drejtat e shqiptareve dhe Çamërinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test