Gëzim Dimnaku, atleti më i dalluar në Kanada për vitin 2017 - Bota Sot
Gëzim Dimnaku, atleti më i dalluar në Kanada për vitin 2017

Amerika

E mërkurë, 17 tetor 2018

Gëzim Dimnaku, atleti më i dalluar në Kanada për vitin 2017

Më: 20 nëntor 2017 Në ora: 14:09
Gëzim Dimnaku

Gëzim Dimnaku, atleti shqiptar me pasaport kanadeze, ka marr Medaljen “Outstanding Master Male Athlet” Calgary Spartans, e cila është vlerësimi më i suksesshëm për atletët meshkuj në Kanada.

“Sa më vështirë të punoni për të bërë diçka më të madhe, ju do të ndjeni kënaqsin e saj kur ta arrini atë", shkruan Dimnaku, atleti i suksesshëm shqiptao kandaez i cili natën e kaluar në  “Village Park Hotel” në Toronto, ka marrë mdealjen si atleti më i dalluar për vitin 2017 

Atleti shkodran që përfaqëson ngjyrat e kanadas në atletikë,  ka thyer rekordin kombëtar në Kanada, tri herë; duke marrë Medaljen e artë në Amerikën e Veriut , në Kampionatin Botëror të Atletikës ka marr Medaljen e bronxit dhe gjithashtu ka marr edhe Medaljen e artë, të kampionatit  kanadez, iu është  faleminderuar me këtë rast të gjithë zyrtarave të Atletikës,  mbështetësve, miqve dhe komunitetit shqiptar në Kanada në një mesazh në rrjetin social Facebook.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test